kasza jaglana zamiast ziemniaków

Obecnie koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy produkty coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne artykuły. Z tego powodu coraz to częściej także wypatruje się zamienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje na wskroś odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. W szeregu przypadków zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one równie dużo artykułów odżywczych, lecz organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie poprawniej. Wspaniałym przykładem stosownego artykuły jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach niesłychanie w wielu przypadkach a teraz niestety została zapomniana.

sałatki z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz więcej ludzi ceni jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Czemu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – kasza jaglana to gruntownie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bo są to niezwykle delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją trochę inaczej niż sztampową, słynną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu ale jest tego warte, bo wrażenia smakowe są ściśle mówiąc fajne. Z jakiego powodu niemniej jednak powinniśmy zaintrygować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana posiada niezmiernie dużo wartościowych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny produkt albo trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie trafnym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, jednak nie jedynie, dostarcza bo także witaminy z grupy E, jakie bardzo poprawiają pamięć oraz koncentrację a również wiele kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest wybitnie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To kapitalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza niesłychanie odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych oraz bezsprzecznie dla dzieci, którym wbrew pozorom dobry przyrządzona powinna nadzwyczaj smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany wskutek tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.